Problemy z układem krążenia nie są czymś rzadkim. Stosunkowo wiele osób narzeka na nieprawidłowości w tym zakresie. Warto jednak pamiętać, że nie ma potrzeby, aby od razu stosować specjalistyczne lekarstwa i bardzo często na wczesnym etapie efektywne okazują się zioła na poprawę krążenia – http://www.lekinatury.pl/pl/porady/ziola-na-krazenie.html.

Skąd się biorą problemy z układem krążeniowym?

Niektórzy mają predyspozycje do pojawienia się zaburzeń w obrębie funkcjonowania układu krążenia, ale geny to jedno, a tak naprawdę czynnikiem decydującym będzie nieodpowiedni tryb życia, a więc znikoma aktywność fizyczna, niewłaściwa dieta i stosowanie używek, co zazwyczaj skutkuje pojawieniem się nadwagi. To podstawowe elementy podnoszące ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, ale jeszcze należy dołączyć do nich stres i przepracowanie, które dodatkowo obciążają układ sercowo-naczyniowy. W krótkim czasie nic nie powinno się stać, ale długotrwale utrzymujące się nieprawidłowości zaczynają dawać niepokojące objawy.

Dlaczego warto stosować zioła na poprawę krążenia?

głógDobroczynne działanie ziół jest znane od stuleci. Osoby, u których w rodzinie pojawiają się problemy krążeniowe powinny rozważyć nie tylko zmianę trybu życia na bardziej prozdrowotny, ale mogą też profilaktycznie stosować soki bądź wywary z niektórych ziół na poprawę krążenia. Takie rośliny, jak kasztanowiec, głóg czy nawet fiołek trójbarwny charakteryzują się zwartością związków wzmacniających ściany naczyń krwionośnych i obniżających ciśnienie krwi. Są to związki z grupy flawonoidów i antocyjanów, a także naturalnych siarczków.