Mrowienie w palcach to dość częsta przypadłość, która na pewno nie raz spotkała każdą dorosłą osobę. Bardzo często mrowienie w palcach jest efektem przemęczenia, złej postawy ciała bądź niedoborami witamin. Bywa jednak i tak, że za tą na pozór błahą dolegliwością, kryje się poważniejsza przypadłość.

Jak ją rozpoznać i przede wszystkim, co może oznaczać mrowienie w palcach?

Mrowienie w palcach może być jednym z pierwszych objawów poważniejszego schorzenia.  Zdarza się, że występuje przy chorobach reumatoidalnych stawów oraz przy zwyrodnieniach.

Wtedy mrowienie palców oraz tracenie w nich czucia, jest jednym z wyraźniejszych sygnałów, że w obrębie stawów dzieje się coś niepokojącego.

Mrowienie w palcach występuje także w przebiegu zespołu cieśni nadgarstka. Na skutek przeciążenia, które może być wywołane długotrwałą pracą manualną, dochodzi do ucisku nerwu, co natomiast skutkuje mrowieniem i uczuciem słabszego czucia w dłoniach.

Jak radzić sobie z doskwierającym mrowieniem w dłoniach?
Przede wszystkim niezwłocznie należy udać się do lekarza, ponieważ tylko on zleci odpowiednie badania lub leki. Bardzo często wystarcza zmiana trybu pracy, zmiana diety lub zastosowanie niektórych suplementów. Bywa jednak i tak, że konieczna jest wizyta u specjalisty, takiego jak neurolog bądź ortopeda.