Podobno za pieniądze można kupić wszystko oprócz zdrowia. Dlatego też ludzie niezwykle mocno starają się zachować je w dobrej kondycji na jak najdłuższy czas. Zdrowy tryb życia, regularna aktywność fizyczna i zbilansowana dieta mają ten cel ułatwić. Jednakże coraz więcej osób zmuszonych jest wspomagać swoje zdrowie oraz poprawiać je za pomocą różnych środków. Jedni stawiają na ziołolecznictwo, inni natomiast sięgają po leki syntetyczne.

Czym są leki syntetyczne?

leki syntetyczneOkreślenie to oznacza substancje psychoaktywne o właściwościach narkotycznych, przez co ich zażywanie może spowodować uzależnienie fizyczne bądź psychiczne. Wytwarzanie leków syntetycznych ma miejsce wyłącznie w warunkach laboratoriów chemicznych. W ten sposób można przy niskich kosztach stworzyć sztuczne odpowiedniki leków ziołowych.

Ziołolecznictwo a farmakoterapia syntetykami.

Ziołolecznictwo polega przede wszystkim na wykorzystaniu w procesie leczenia naturalnych substancji dostępnych w przyrodzie. To właśnie na ich bazie wytwarzane są poprzez syntezę chemiczną leki syntetyczne. Stąd często mają one podobne do siebie działanie. Przykładem może być tutaj aspiryna, którą zastąpić można wyciągiem z miłorzębu japońskiego działającego przeciwzakrzepowo. Z tego właśnie powodu nie powinno się stosować preparatów ziołowych jednocześnie z niektórymi lekami wytwarzanymi laboratoryjnie.